مقدمه ای بر آسمان مجازی

یکی از مشکلاتی که امروزه بشر با آن روبرواست، زندگی ماشینی، دچار روزمرگی شدن و محاصره در میان انبوهی از ساختمان ها و خیابان های شلوغ و پر ازدحام و هزاران مشکل حاصل از شهر نشینی  و از همه مهمتر دورماندن از طبیعت و سرشت خود است. که پیامد آن خستگی روحی و جسمی و در نهایت پایین آمدن راندمان کاری ویا افسرگی می باشد. انسان ذاتا طبیعت گرا است و با توجه به جاذبه ذاتی  به طبیعت که در نهاد هر انسانی وجود دارد، فاصله گرفتن از طبیعت منشاء بیشتر بیماری ها و استرس ها می باشد. تحقیقات نشان می دهد که نمایش طبیعت چه واقعی و چه شبیه سازی شده، اثرات قابل توجه و مفیدی بر روی سلامت انسان دارد. دکوراسیون داخلی یکی از راهکارهایی است که می توان این فاصله هارا کم کرد. با ایجاد هماهنگی بین اجزای خانه و اثاثیه منزل و همنشینی مناسب رنگها و همچنین نورپردازی حرفه ای ، می توان آرامش و کاهش استرس در بیننده راایجاد نمود.

آسمان مجازی، یا پنجره های مجازی ترکیبی از تصویر و نور به همراه دکور مناسب در مکان مورد نظراست که جلوه ای خاص و زیبا را به محیط شما می بخشد و همراهی نور در پشت تصویر، باعث زنده ترشدن آن می شود . شدت و نوع نورمحیط در طول روز تاثیر عمده ای بر سلامت، احساس نشاط و سازندگی افراد دارد

حتی اگر شما هم در تمام طول روز زیر نور مهتابی دفتر کار هستید، هنوز راه هایی هست که نور اطراف خود را بهبود دهید. خبرگزاری بلومبرگ در گزارشی ضمن بیان این مطلب می گوید، قرار گرفتن در معرض نور آبی می تواند سطح هشیاری و حتی خلق فرد را بهبود دهد. نتیجه یک تحقیق نشان می دهد که قرار گرفتن در معرض نور آبی در جاهایی که به هشیاری بیشتری نیاز است اهمیت می یابد، مثلا در کابین خلبان ها یا آنطور که آنا الکوزی پژوهشگر دانشکده روانشناسی دانشگاه آریزونا می گوید، می شود نیم ساعت قبل از جاهایی مثل سالن های امتحان، افراد را د ر معرض نور آبی قرار داد تا توجه و هشیاری آنها افزایش یابد دانشمندان همچنین می گویند همانطور که رنگ های روشن نیروی کار را هشیارتر و متمرکزتر می کند، نورهای روشن می تواند خلاقیت را در فرد بیشتر کند و او را به کارهای خلاقانه و با ریسک بالا ترغیب کند. پژوهشگران همچنین می گویند .کارمندانی که در معرض نور، بویژه نور طبیعی روز، قرار دارند، سالم تر و خوش خلق تر هستند. اگردرمکانی هستید که فاقد پنجره یا نور مناسب می باشد سقف و پنجره مجازی یکی ازراحل های مناسب برای تولید نور و رنگ دلخواه ، بخصوص تولید نور آبی در طرح های سقف آسمان می باشد.

کلک هنر آمیزه ای از هنر و تکنولوژی را به کار گرفته تا  طبیعت را به همان شکل زیبا به شما نشان دهد .

.

قالب وردپرس خرید هاست